Logo

Parlament ZŠBT

Základní škola Bílá Třemešná

Vítěz florbalového klání 2022

Ve středu 20.4.2022 se po dvouleté odmlce znovu konal Velikonoční florbal pro II. stupeň. Zvídavý čtenář si může povšimnout drobné nesrovnalosti v datu (bylo vlastně už po Velikonocích), ale nehrajme si na slovíčkaření. V původně plánovaném datu se konaly přijímací zkoušky pro ty žáky 9. ročníku, kteří chtějí v příštím roce pokračovat ve studiu na některé střední škole. A protože by to bez deváťáků nebyl ten správný turnaj, nebylo co řešit.

V 8:10 bylo v tělocvičně vše připraveno – mantinely rozestavěny, týmy v bojovné náladě na svých místech, fanynky a fanoušci připraveni, transparenty rozvinuty, rozhodčí ready – tak jsme to odstartovali.

Hrálo se systémem každý s každým, tedy 3 zápasy pro jednotlivé týmy, a sedmý zápas – finálový – o celkové vítězství. Během turnaje jsme byli svědky strhujících sportovních i hereckých výkonů, napínavých zvratů i hrdinských činů. Z provizorních tribun se ozývalo hlasité povzbuzování týmů a bedlivému oku rozhodčího (které snad vidělo nejen za roh, ale možná i do mozků hráčů) neunikl žádný prohřešek či gól.

A jak to nakonec dopadlo?

 

Krásné 4. místo obsadila 6. třída, která si odnáší i medaili za Nejlepší roztleskávačky (však jich ve čtvrtek ve škole několik jen šeptá…),

  1. místo patří 7. třídě, která je také autorem Nejlepšího transparentu,
  2. místo si vybojovala třída 9.

a nejlepším týmem se letos stala 8. třída, která prošla turnajem bez jediné porážky.

 

Všem účastníkům ze srdce gratulujeme, děkujeme třídním učitelům a učitelkám za morální, zdravotnickou i psychickou podporu jejich týmů a těšíme se na dalším ročníku na shledanou.

Váš ŽP

21. dubna 2022 14:46
Publikoval: Jana Flečková