Logo

Parlament ZŠBT

Základní škola Bílá Třemešná

Soutěž ve třídění odpadu

V měsíci dubnu vyhlásil ŽP soutěž ve třídění odpadu. Ve spolupráci se všemi silami, které se v naší škole o třídění zajímají a starají (počínaje třídními učitelkami a učiteli a konče u paní uklízečky) jsme sledovali kvalitu třídění odpadu v jednotlivých třídách. Zjištění bylo velmi překvapivé. 
V každé třídě je poměrně velká skupinka, která se o tuto problematiku zajímá a třídění odpadu je pro ni normální a smysluplná aktivita. V každé třídě se ale najde několik jednotlivců, kteří ať už z neznalosti či z jiných důvodů odpad nijak netřídí a ani se o to nepokouší. Tím ovšem škodí nejen celé třídě a naší jedinečné planetě, ale především sami sobě. Vždyť třídit odpad není žádná věda! :o)

A jak tedy dopadlo vyhodnocení? Na prvním stupni jsou našimi nejlepšími odborníky žáci 4.třídy, v rámci celé školy je ale předčili šesťáci, kteří jsou v tomto oboru velmi dobří.

Děkujeme všem, kteří se snaží s odpadem nakládat smysluplně a berou tuto činnost jako samozřejmost. Těm ostatním přejeme v příštím roce větší trpělivost a pečlivost. Vyhodnocení třídění ve třídách se bude příští rok konat každý měsíc a cena pro ty nejlepší je více než lákavá – školní zvonění na celý měsíc…

Tak ať vám to třídí…

Váš ŽP

27. června 2022 13:21
Publikoval: Jana Flečková