Logo

Parlament ZŠBT

Základní škola Bílá Třemešná

Přespání ŽP ve škole a návštěva schůze obecního zastupitelstva

Letos jsme si v ŽP slíbili, že navštívíme zasedání místního obecního zastupitelstva. A slib jsme také dodrželi. Ve středu 6.3. jsme se v 17:30 vybaveni spacáky a svačinou sešli před školou. Schůze zastupitelstva se konala ve školní jídelně, začátek v 18:00. Bedlivě jsme poslouchali, co se na schůzi projednává, sledovali všechny kroky a části schůze a trochu i porovnávali se schůzkami našeho ŽP. Na konci jsme se aktivně zapojili do diskuze a přednesli náš návrh na řešení dopravní situace kolem naší školy, kdy se ráno před začátkem výuky a odpoledne po jejím ukončení potkávají auta rodičů, kteří si vyzvedávájí své ratolesti přímo před školou, s dětmi na kolech i pěšími v poměrně neutěšeném tempu i pořádku. Doufáme, že náš návrh nebude opomenut, někteří ze zastupitelů mu již na místě vyjádřili podporu :o)
Poté jsme se odebrali zpět do školy, kde na nás čekala společná večeře, pečení sušenek, ti odvážnější se vydali na stezku odvahy po zhasnuté škole (se zapnutou baterkou v mobilu - jen pro jistotu :o)). Dobrovolná večerní hygiena a čištění zubů a ve 21:40 jsme se ukládali ke spánku v prostoru cvičného bytu.
Budíček ráno 7.3. v 6:15, poklidit, obléknout, vyčistit zuby a hurá na snídani - do školní jídelny. Tam už bylo v sedm hodin pěkně živo - chystala se polévka, vařily se knedlíky, připravovala svačinka do školky. A v tom všem všem se nám paní hlavní kuchařka mile věnovala - dostali jsme mnoho zajímavých informací o tom co , jak, kdy, v jakém množství a proč vlastně musí školní jídelna vařit, kolik obědů se denně připravuje a nakonec jsme mohli i nakouknout "pod pokličku"... Velmi nás zajímal ten monitor, který ukazuje, jaký oběd máme na daný dne nahlášen a tak nám i o tom paní kuchařka něco pověděla. A jistě měla v zásobě ještě další zajímavosti, ale výuka začíná v 7:50 a na nikoho se nečeká. Stihli jsme to jen tak tak... :o)
Myslím a doufám, že jsme si společně strávený čas příjemně užili a načerpali jsme plno nových zážitků a informací.

Tak třeba to za rok zopakujeme

Pro ŽP 
koordinátorka J. Flečková

P.S.1: Moc děkujeme paní učitelce Markétě Žižkové za doprovod.
P.S.2: Děkujeme i zastupitelům za to, že si nás vyslechli a na schůzi s námi jednali jako s rovnocenými partnery.
P.S.3: Velký dík míří také do školní jídelny, kde se o nás královsky starali.

19. března 2024 10:50
Publikoval: Jana Flečková